Ricardo López - Až za hrob

27. října 2016 v 23:12 | Inkognito |  Ti druzí
14. leden roku 1965, Uruguay - na svět přichází malý Ricardo, Ricardo López. Nikdo však ještě netuší, že jednoho dne ho bude znát skoro celý svět... Celý svět bude znát jeho tvář.
Jeho jméno proslulo rokem 1996, kdy 12. září poslal do rezidence insladské zpěvačky Björk balíček, "bombu" s kyselinou sírovou... Tedy takhle, to je dle mého ten o hlavu menší důvod... Ale pusťme se do tohoto příběhu od pár let zpět.


V 90. letech se Ricardo, spolu s bratrem, přestěhoval na Floridu, kde pro bratra pracoval na částečný úvazek jako hubitel škůdců a všeljaké havěti.
Jako 18letý mladík vypadal vcelku inteligentně, ale pod povrchem byl neustále ustaraný a duševně nemocný. Někteří lidé tvrdí, že trpěl Schizotypální poruchou osobností (u nás není nějak klasifikovaná, spíše se bere jako slabší forma schizofrenie, aspoň myslím), což vedlo ke společenské úzkosti a vykazování podivného chování v očích veřejnosti. Postupem času se Ricardův emocionální stav začal stále více zhoršovat. Stal se posedlý slávou celebrit, občas dokonce i z řad představitelů porna.

Kdo ví, jestli jeho duševní nerovnováha byla důvodem, ale začal si vést deník, ve kterém probíral svůj boj s nadváhou a také jeho extrémně nízké sebevědomí.

Kolem roku 1993 se bezhlavě, platonicky, zamiloval do islandské zpěvačky Björk, přičemž její život jakoby se stal součástí toho jeho. Dokonce fantazíroval o tom, že vytvoří stroj času aby se mohl vrátit do roku 1970 a seznámit se s ní. Tři roky na to, tedy v roce 1996, se dozvěděl o Björk vztahu s Dj a hercem Goldiem. Samozřejmě nijak nadšený nebyl - směřoval na Goldieho všelijaké rasistické urážky a nenávistná slova. Jeho pohled na Björk už nemohl být horší! Nebo ano?!... Sám ve svém deníku nazval vztah Björk s Goldiem jako svůj ,,Bod zlomu".
Na podzim téhož roku se Ricardovi zdálo psaní deníku nenaplňující, tak od něj začal upouštět a "modernizovat" se, začal tedy točit svůj videodeník - stal se tím tak jedním z prvních vlogerů.


  • Ricardův deník měl 803 stran. Profesor Louis B. Schlesinger po analyzování deníku určil, že obsahuje skoro 170 odkazů na pocity Ricardova selhání, 44 na sebevraždu, a 14 na vraždu. Dále se 52x zmínil o nějaké celebritě a 408x byla součástí jeho pocitů, vrytých do papíru zpěvačka Björk.

Při svém točení měl ve zvyku sedět ve spodním prádle, často dokonce i úplně nahý. Působí tajemně, místy až strašidelně. Nebudu vám lhát, chvílemi jsem se vážně cítil jako kdyby mě držel spoutaného a já věděl, že dnes je můj poslední den.


Ráno 12 září 1996 - Ricardo začíná natáčet poslední část jeho videodeníku, finální výstup, konečná páska pod názvem ,,Poslední den - Ricardo López".

Ricardo López se chystá jít na poštu, aby poslal balíček určený pro jeho hvězdu Björk( bomba s kyselinou sírovou), chtěl být jejím Andělem smrti. Ve videu říká: ,,Jsem velmi, velmi nervózní!" dále ujišťuje, že pokud vzbudí nějaké podezření nebo ho dokonce zadrží - zabije se sám.

Po návratu z pošty Ricardo pokračuje v natáčení. Posadí se opět nahý na židli a pustí na pozadí na tv písně od Björk.

Zatímco v pozadí stále hraje melodická hudba, Ricardo si začně holit hlavu . Po oholení si ji ,,zmaluje" červeným a zeleným líčidlem, jiskru dodá černou barvou, kterou použije na rty. Když, je jeho umělecké dílo dokonáno, stráví nějaký čas při pohledu na sebe do zrcadla, přičemž nepřestává mluvit do kamery: ,,Jsem trochu nervozní, ale rozhodně nejsem opilý a ani nejsem v žádné depresi. Vím přesně co dělám." Pronese: ,,Je čas.... Tohle je pro Tebe.", usadí se na židli. Za ním visí nápis psaný jeho rukou "To nejlepší ze mě 12. září". Natáhne svou zbraň, ve chvíli kdy skončí přehrávání právě hraje píseň, samozřejmě od Björk, I remember You, hecuje se, funí až vyhrkne: ,,Vítězství" , strčí si pistoli a stiskne spoušť.

Krátký sestřih z deníku R. Lópeze

Policie se domnívala, že nápis TO NEJLEPŠÍ ZE MĚ, měl být následkem výstřelu pokryt krví a mozkovou hmotou. Tento plán však Ricardovi nevyšel, jelikož kulka ráže 9 mm vůbec nevystoupila z jeho hlavy a jeho tělo dopadlo mimo tento nápis.Poslední den - Ricardo López
 
Celý 18 hodinový záznam videodeníku naleznete na Youtube kanálu Ricardo Lopez Tapes


Upozorňuji, že něco nemusí odpovídat videu, jedná se pouze o stručný přepis. Některé momenty se mohou tedy prolínat.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Yami Yami | Web | 29. října 2016 v 20:59 | Reagovat

Možná by to byl zajímavý případ pro studenty psychologie, ale nemyslím si, že to je člověk, kterým by se člověk měl nechat okouzlit.
Pokud člověk hledá cestu a sám sebe, nechá se ovlivnit čímkoliv, co k němu přijde.
Tenhle člověk jenom potřeboval pomoc, ale jelikož ji nedostal, dopadl tak, jak dopadl. Možná tak dopadla i ta zpěvačka, to nevím, neznám tenhle případ.
Takových lidí v poslední době přibývá. Nejsou tak nebezpeční, ale potřebují pomoc od svého nejbližšího okolí, od lidí kolem. Ale jelikož jsou pro okolí jiní, tak se s tím bojí přijít. Chyba. Člověk, který si tohleto uvědomuje, by měl vyhledat už sám od sebe pomoc. Pokud ji nenajde v nejbližších, tak u expertů.
Všechno má svoje řešení. Všechno se dá vyřešit.

2 iracionalne iracionalne | Web | 30. října 2016 v 16:10 | Reagovat

Rozhodně nemůžu s ničím nesouhlasit. Jen bych to nenazýval okouzlením. Jednoznačně jde o případ, který je přinejmenším zajímavý a působí napínavě až temně. A rád jsem se o něj a jeho detaily mohl podělit

3 Smokie Smokie | Web | 31. října 2016 v 14:21 | Reagovat

Je to psycho no, tyhle lidé mi sice nahánějí hrůzu, ale jsou tak strašně zajímaví! Alespoň na chvilku bych toužila vidět svět jejich očima, ale bojím se, že by se najednou na mě všechno tak sesypalo, že bych se pak z toho už nikdy nedostala. Jak už je napsáno v prvním článku, tihle lidé si zaslouží pomoc, ale když dospějí do toho bodu, ve kterém byl Lopez, tak je podle mě prostě už moc pozdě.
A nevím nevím, žádný odborník nejsem, ale tohle podle mě bylo asi něco víc než jen schizofrenie. Ale to už se (bohužel nebo bohudík?) asi nikdy nedozvíme.

4 Inkognito Inkognito | Web | 31. října 2016 v 21:01 | Reagovat

Taky si obcas rikam, co se takovemu cloveku muze honit hlavou. Zkusit si to.... na to bych nemel odvahu. Jak rikas, mel bych strach, ze se vse na me tak nejak sesype a kdo vi jestli bych to i po navratu zpet do svoji mysli dokazal vstrebat.

5 Devil Lunneamora┼ Devil Lunneamora┼ | Web | 6. listopadu 2016 v 0:51 | Reagovat

zajímavé

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama